באילו מקצועות נדרש ללמוד פיזיקה ולאיזו מטרה

  • 0

באילו מקצועות נדרש ללמוד פיזיקה ולאיזו מטרה

אחד ממקצועות הלימוד הנוגעים למרבית תחומי חיינו היא הפיזיקה. פיזיקה היא הרבה יותר מאנקדוטה משעשעת על התפוח שנפל על ראשו של ניוטון או על הנסיבות שהובילו ליצירת חוק ארכימדס. היא מדע שנותן הסבר לתופעות יום יומיות שונות ועוזר לפענח את סודות היקום.

תחומי הלימוד בהם נעשה שימוש בפיזיקה

רובנו סבורים שהשימוש בפיזיקה מוגבל רק לכיתת הלימוד. אבל, הפיזיקה נוגעת במגוון תחומים והיא הבסיס למקצועות המדעיים והטכנולוגיים. פיזיקה יכולה להילמד במישור התיאורטי אבל היא לא מוגבלת רק לכך ויש לה שימושים ישומיים נרחבים.

תחומי לימוד נוספים בהם נעשה שימוש בפיזיקה הם נרחבים: החל מאלקטרואופטיקה, פיזיקה רפואית, מחקרים שונים בתחומי הביולוגיה המולקולרית, פיתוח אלגוריתמים ועוד מגוון של תחומים. הפיזיקה כוללת לימוד תיאוריות קוסמולוגיות, תורת המיתרים, פיזיקה אטומית, מולקולרית ועוד. כל אלו מאפשרים לעשות שימוש מחקרי ולימודי בתחומי לימוד מדעיים נוספים.

מטרת לימודי הפיזיקה

חקר הפיזיקה, ובכך גם לימודי הפיזיקה משמשים אותנו כדי לבצע ניסיונות וחישובים לחקר מבנה החומר ותהליכים אשר מתרחשים בתוך החומר עצמו. כאשר מדובר על חומרים, גודלם יכול להיות גם תת אטום וגם כוכב לכת. המטרה בלימודי הפיזיקה היא הקנייה של ידע תיאורטי מעמיק בתחומי הפיזיקה השונים ובתיאוריות פיזיקליות. לצד אלו, נרכשים כלים ונלמדות מיומנויות המשמשות למחקר ולניסוי של התיאוריות הפיזקליות הידועות לנו – על מנת ליצור תיאוריות חדשות. שיטות המחקר והנושאים אותם בודקת הפיזיקה מהווים את התשתית למקצועות מדעיים וטכנולוגיים רבים.

איך משלימים חומר לימוד?

פיזיקה היא עולם ומלואו, וכוללת שפע של מידע שאותו צריך ללמוד וכמובן גם לתרגל. בהשוואה למקצועות לימוד אחרים, הפיזיקה דורשת לא מעט השקעה ומחוייבות מצד התלמידים הלומדים מקצוע זה.

מה קורה כשאנו נדרשים להשלים את חומר הלימוד? הנה כמה דרכים שיסייעו לכם להשלים מבלי להישאר מאחור:

· שיעורי פיזיקה פרטיים: ככל הנראה האופציה המוצלחת ביותר. שיעור פרטי בפיזיקה מועבר על ידי מורה או סטודנט המכירים את החומר בצורה מעמיקה. השליטה שלהם בחומר עוזרת לעשות "סדר בראש", מבטיחה לימוד נכון וכזה המותאם לצורך הספציפי שלכם (בין אם מדובר בשיעור אחד שהחסרנו או בין אם נדרש חיזוק בחומר לימודי).

· הרצאות מצולמות: אפשרות זו מתאימה בעיקר אם מדובר בחוסר של חומר לימודים ספציפי: תיאוריה מסוימת, ניסוי או מושג שיש צורך לחזק או להשלים. ההרצאות האלו קיימות במגוון צורות באינטרנט והחיסרון בשיטה זו שעל פי רוב מדובר בהעברת חומר שאינה מותאמת אישית לצורך שלכם ולרמת הידע שלכם.

· סיכומים: בשונה ממקצועות הומניים שבהם מספיק לצלם ולקרוא את סיכום השיעור ובכך להשלים את החומר – בפיזיקה, אם דרושה לכם השלמה של חומר רב ולא רק של מושג נקודתי, כדאי שלא להעדיף את האפשרות הזו. בשונה משיעור פרטי, בהשלמה בצורה זו על פי רוב לא יהיה מי שיסביר לכם במדויק את החומר ויסייע לכם בתרגול.


Leave a Reply

אנו זמינים בשבילכם לכל בקשה